Aktivity v zime

Užite si zimu uprostred Horehronia. Naše chaty majú exkluzívnu polohu hneď oproti lyžiarskemu vleku Ski Čierny Balog. Lyžiarky môžete obuť na chate a užívať si skvelú lyžovačku. V blízkosti našich chát sú však aj ďalšie lyžiarske strediská , a tak si môžete spestriť Vašu týždennú zimnú dovolenku a vyskúšať všetky strediská, ktoré sa nachádzajú v okolí. Počas týždňa sa môžete lyžovať v Nízkych Tatrách, na Horehroní, v Podpoľaní a v regióne Telgárt.

Jasna lyžiarske stredisko
Názov strediska Vzdialenosť od chát Počet zjazdoviek Celková dĺžka tratí Nadmorská výška
Jasná Chopok Juh 29 km 41 50 km 900-2004 m.n.m.
Ski Urbanov vrch 150 m 5 4 km 559-809 m.n.m.
Ski Tále 21.5 km 5 2.77 km 580-860 m.n.m.
Mýto Ski & Fun centrum 19km 7 4.5 km 598-898 m.n.m.
Ski Centrum Košútka 35 km 4 2 km 503-723 m.n.m.
Čertovica 28 km 7 12 km 900-1145 m.n.m.

Milovníci bežeckého lyžovania môžu využiť okolité kopce pár metrov od chát. Upravované trasy sa nachádzajú vo vzdialenosti len niekoľkýck km. Jednou z nich je Mýto pod Ďumbierom- Pohanské. Celková dĺžka bežeckých tratí je tu 17 km. Trate sú v prevádzke, ak je dostatočné množstvo prírodného snehu. Ďalším upravovaným okruhom je 4 km dlhý Gray Bear na Táloch. Tu si bežkári môžu vyskúšať aj večerné lyžovanie vďakam umelo osvetlenému 1 km okruhu. Majstrovský bežkársky okruh si môžete v neďalekom Osrblí.

Pre tých, ktorí radi šlapú aj cez zimu je najzaujímavejším uzemím pohorie Nízke Tatry. Dereše, Ďumbier, oblasť Kráľovej Hole. Mapu trás pre skialpy nájdete vo fotogalérií.

Ak máte chuť vyskúšať niečo úplne nové, odporúčame zimnú vychytávku e-fatbiky s oceľovými hrotmi. Požičovňa sa nachádza v obci Šumiac pod Kráľovou hoľou. Vďaka nim sa môžete dostať na Kráľovú hoľu na bicykli aj počas zimných mesiacov.

Zohriať sa v saune a uvoľniť svaly si môžete v jednom z wellness hotelov Partizán, Bystrá alebo Stupka.